Bocföldei Körzeti Általános Iskola
Bemutatkozás

Bemutatkozás

Az iskola alapadatai


Az intézmény neve: Bocföldei Körzeti Általános Iskola
Az intézmény tankerületi kódja: ZA 2901
Címe: 8943 Bocfölde, Radnóti Miklós utca 11.
Oktatási azonosítója: 037582
Telefonszám: 92/693-155
Az intézmény alapításának időpontja: 1991. 03. 01.

Az intézmény vezetője: Baánné Tóthbán Tünde
Az intézmény fenntartója és működtetője: Zalaegerszegi Tankerületi Központ

Címe: 8900 Zalaegerszeg Bíró Márton utca 38.

Vezetője: Kajári Attila tankerületi igazgató


Külső környezeti adottságok
Intézményünk tanulói Bocfölde és Csatár településeken élnek, e két falu iskolánk beiskolázási körzete. 2013. januárjáig két tagóvodával is rendelkeztünk, ma önálló intézmények, de továbbra is szoros kapcsolatban állunk velük. 

Az intézmény belső adottságai
Az iskola épülete több mint 30 éve épült, csendes, szép, rendezett környezetben. A tanítást 1992. szeptember elsején kezdték meg 130 fővel. Az iskola történetét azonban 1951-ig vissza tudjuk vezetni, amikor bejegyezték, mint a botfai Állami Általános Iskola bocföldi és csatári tagintézményeit, majd 1953-tól önálló iskolaként funkcionált a mai bocföldi óvoda helyén. 

2015. nyarán megtörtént iskolánk épületének energetikai felújítása mintegy 60 millió forintból a KEOP-2014-4.10.0/F/14-2014-0087 azonosító számú pályázat keretében, amelyre az önkormányzat pályázott. Sor került a külső nyílászárók cseréjére, az épület hőszigetelésére, a fűtési rendszer korszerűsítésére és napelemes rendszer kiépítésére. Az intézmény a felújítással új arculatot kapott, amelynek megőrzése, állagának megóvása minden dolgozó és tanuló közös feladata.

 

 

 


Alsó tagozat
A második és a negyedik osztály önálló osztályként, az első és  a harmadik összevontan működik egy-egy osztályfőnökkel és egy-egy osztálytanítóval. A fő tantárgyakat (magyar, matematika, környezetismeret) az 1. és a 3. osztályban csoportbontásban tanítjuk. A délutáni foglalkozást három napközis csoporttal szervezzük meg: a két tanóra előtt hangsúlyt kap a szabad levegőn tartózkodás, játék és az iskola szakkörein való részvétel is: néptánc, énekkar, kézműves, báb, furulya stb. foglalkozásokon fejleszthetik tehetségüket a gyermekek.


Felső tagozat
Minden évfolyamon egy-egy osztállyal működik. Feladatunk az alapkészségek megszilárdítása és a középiskolába való zökkenőmentes átmenet előkészítése. Iskolánkban minden tantárgyat szaktanár tanít, a szakos ellátottság biztosítására másik iskolából áttanító kollégát foglalkoztatunk, így oldjuk meg a technika és informatika tantárgy oktatását.


Nemzetiségi iskolai nevelés és oktatás
Iskolánk 2008 óta nemzetiségi nevelés-oktatást is megvalósít magyar nyelvű roma nemzetiségi nevelés – oktatás formájában. 

Nyelvoktatás
A tanulók az idegen nyelvi órákon az angol nyelvet tanulják 1-8. osztályban.

A német nyelv elsajátítása szakköri foglalkozásként választható. 

Integráció, együttnevelés
Az iskola kis létszámából adódóan adott mind a felzárkóztatást igénylő gyermekek, mind pedig a tehetségek korai felismerése és fejlődésük biztosítása.

A Béke Ligeti Általános Iskola, Készségfejlesztő Iskola, Szakiskola és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény gyógypedagógiai szakemberei segítségével sajátos nevelési igényű gyermekek oktatását, nevelését is felvállalja iskolánk. 

A gyermekek szociális és társadalmi különbözőségeikből adódóan nem egyforma képességekkel rendelkeznek. A differenciálás során ki kell emelni a tehetségeket, fel kell zárkóztatni a elmaradottakat. Erre szolgálnak a délutáni felzárkóztató és tehetséggondozó foglalkozások matematika és magyar tantárgyakból. A gyerekek sokoldalú fejlesztését segítik az énekkari, a színjátszás, a kézműves és sport foglalkozások. 

Manó Tanoda – a beiskolázás elősegítése
Legfontosabb feladatunk, hogy közös programokkal nyissunk az óvodák, a leendő elsősök felé, segítsünk a szülőknek az iskolaválasztásban. Ennek keretében Manó Tanodát indítottunk a nagycsoportos óvodások számára, akik novembertől havonta egy délutánt a leendő tanító nénikkel - játékos iskola előkészítő, kézműves, sport, ének és dráma órákon – töltenek együtt. 

 

Lábléc